فناوری اطلاعات و ارتباطات

آیفون با پورت یو اس بی سی در راه است

آیفون با پورت یو اس بی سی در راه است

آیفون با پورت یو اس بی سی در راه است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، البته پورت های یو اس بی -سی مذکور در سری آیفون های امسال عرضه نمی شوند و این تغییر احتمالا تا ۲۰۲۳ میلادی اتفاق نخواهد افتاد.

مارک گورمن یکی از افشاگران دستگاه های اپل در گزارشی در نشریه بلومبرگ این خبر را داده است. پیش از او نیز مینگ چی کو یکی از افشاگران معتبر اپل در توئیتی اشاره کرده بود اپل در نیمه دوم ۲۰۲۳ میلادی پورت های لایتنینگ را به یو اس بی-سی تغییر می دهد. به طور معمول اپل در نیمه دوم هر سال سری جدید آیفون را عرضه می کند.

تغییر در پورت آیفون نکته مهمی است اما چندان عجیب نیست. اپل پیش از این پورت های آی پد پرو، آی پد ایر و آی پد مینی را به یو اس بی-سی تغییر داده است.

در این میان اتحادیه اروپا در سپتامبر ۲۰۲۱ میلادی قانونی پیشنهاد کرد که طبق آن بسیاری از دستگاه ها از جمله موبایل ها الزاما باید پورت یو اس بی-سی داشته باشند. به گفته گورمن این قانون دلیل اصلی اپل برای تغییر پورت های لایتنینگ به یو اس بی سی است. علاوه بر آن استفاده از یو اس بی-سی مزایای دیگری دارد و سرعت انتقال آن بیشتر از لایتنینگ است.

البته شایعاتی درباره توسعه یک آیفون بدون پورت نیز منتشر شده و به گفته گورمن اپل طی سال های اخیر مشغول توسعه دستگاه هایی بدون هیچ گونه پورت شارژ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *