فناوری اطلاعات و ارتباطات

۲۵ درصد محصولات اپل در هند ساخته می شوند

۲۵ درصد محصولات اپل در هند ساخته می شوند

۲۵ درصد محصولات اپل در هند ساخته می شوند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، این درحالی است که تولید کننده آیفون همچنان سعی دارد از چین فاصله بگیرد و محل تولید محصولات خود را تغییر دهد.

پیوش گویال وزیر تجارت هند، این کشور را به عنوان یک مقصد تولیدی رقابتی معرفی کرد. او در این باره گفت: اپل هم اکنون ۵ تا ۷ درصد فعالیت تولیدی خود را در هند انجام می دهد. اگر اشتباه نکنم آنها قصد دارند ۲۵ درصد فعالیت هایشان را در این کشور انجام دهند.

گویال دقیقا اشاره نکرد اپل قصد دارد چه زمان این کار را انجام دهد. از سوی دیگر اپل نیز به درخواست ها برای اظهارنظر پاسخی نداده است.

اپل که مستقر در کالیفرنیا است، از زمانی که در سال ۲۰۱۷ مونتاژ آیفون در این کشور را از طریق شرکت «ویسترون» (Wistron) و بعداً فاکسکان آغاز کرد، روی تولید محصولات اش در هند تمرکز کرده است. این در حالی است که چنین طرحی همراستا با فشار دولت هند برای تولید محصول در داخل کشور بوده است.

در این میان فاکسکان نیز تصمیم دارد نیروی کار خود در کارخانه های آیفون سازی در هند را طی ۲ سال آینده ۴ برابر افزایش دهد.

آشیوینی وایشناو وزیر الکترونیک و فناوری اطلاعات هند نیز اعلام کرد صادرات اپل از هند در دسامبر ۲۰۲۲ میلادی به یک میلیارد دلار رسیده است.

محدودیت ها و اعمال قرنطینه برای کنترل شیوع کووید۱۹ در چین و همچنین افزایش تنش تجاری بین آمریکا و این کشور روی برنامه های اپل تاثیر گذاشته و این شرکت تصمیم گرفته تولید محصولات خود را به نقطه دیگری منتقل کند.

تحلیلگران شرکت جی پی مورگان سال گذشته میلادی تخمین زدند تا ۲۰۲۵ میلادی حدود یک چهارم تمام محصولات اپل در خارج از چین ساخته می شود. حال آنکه این شاخص اکنون فقط ۵ درصد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *