فناوری اطلاعات و ارتباطات

اپل ۹۰۶ میلیون روبل جریمه آنتی تراست پرداخت کرد

اپل ۹۰۶ میلیون روبل جریمه آنتی تراست پرداخت کرد

اپل ۹۰۶ میلیون روبل جریمه آنتی تراست پرداخت کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، طبق این پرونده شرکت آمریکایی به سواستفاده از سلطه خود بر بازار اپ موبایل متهم شده بود.

اپل که به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخی نداده، قبلا با رای FAS مبنی بر آنکه توزیع اپ ها از طریق سیستم عامل iOS سبب می شود محصولاتش از لحاظ رقابت برتری یابند، جریمه شده بود.

FAS در بیانیه در کانال تلگرام خود درباره جریمه اپل نوشت: اپل ۹۰۸ میلیون روبل جریمه آنتی تراست پرداخت کرد.

سرویس فدرال ضد انحصار روسیه در آگوست ۲۰۲۰ میلادی اعلام کرد اپل از موقعیت برتر خود سواستفاده کرده و در همین راستا دستورالعملی برای حذف مقررات اپل صادر کرد که طبق آن شرکت می توانست برنامه های طرف ثالث را از اپ استور خود حذف کند.

این اقدام پس از شکایت شرکت امنیت سایبری کسپراسکای لب انجام شد. در شکایت مذکور ذکر شده بود نسخه تازه اپ Safe Kids آن از سوی سیستم عامل اپل رد شده بود.

اپل در مراحل مختلف خواستار تجدیدنظر این رای شد اما در نهایت به موفقیت دست نیافت و مجبور به پیروی از دستور رگولاتور روسی شد.

FAS در یک پرونده جداگانه در ماه ژانویه اپل را به دلیل مجبور کردن توسعه دهندگان نرم افزار روسی به استفاده از سرویس های پرداخت اپل در اپ استور به پرداخت ۱۷.۴ میلیون دلار جریمه محکوم کرد.

این شرکت آمریکایی یک سال قبل و پس از آنکه روسیه به اوکراین حمله کرد، فروش محصولات خود در این کشور را متوقف و سرویس اپل پی را محدود کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *