فناوری اطلاعات و ارتباطات

دومین جلسه شورای عالی فضایی به‌زودی برگزار می‌شود

دومین جلسه شورای عالی فضایی به‌زودی برگزار می‌شود

دومین جلسه شورای عالی فضایی به‌زودی برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات، حسن سالاریه رئیس سازمان فضایی ایران و دبیر شورایعالی فضایی با اشاره به روند برگزاری جلسات شورای عالی گفت: شورای عالی فضایی در واقع عالی‌ترین مرجع سیاستگذاری و رسیدگی به مسائل و مباحث کلان حوزه فضایی کشور است که سال گذشته اولین جلسه آن بعد از حدود یک دهه وقفه، به ریاست حجت الاسلام رئیسی رییس جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

وی افزود: جناب رئیس جمهور معمولا خودشان شخصاً پیگیر رویدادها و اجرای برنامه‌های مرتبط با بخش فضایی کشور هستند و این نشان می‌دهد که عالی‌ترین مقام اجرایی کشور در زمینه فضایی و تحقق برنامه‌های این حوزه به صورت جدی پیگیر بوده و دغدغه‌مند هستند.

دبیر شورایعالی فضایی تصریح کرد: سال گذشته که اولین جلسه شورایعالی برگزار شد، مصوبات بسیار خوبی در حوزه‌های مرتبط با بخش فضایی کشور برای شتابدهی به صنعت فضایی کشور داشتیم که الحمدلله در بخشهای بسیاری، مصوبات در یک سال گذشته اجرایی شده است، البته در برخی بخش‌ها به دلیل مشکلات موجود، روند اجرای مصوبات کُند پیش رفته که باید برای رفع مشکلات و تسریع در اجرای مابقی برنامه‌ها، اقدام لازم صورت بگیرد.

سالاریه اضافه کرد: هم‌اکنون در آستانه برگزاری دومین جلسه شورایعالی فضایی دولت سیزدهم به ریاست رئیس جمهور محترم و با حضور اعضای حقیقی و حقوقی این شورا هستیم و این جلسه با دستور کار مشخصی بزودی برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه شورایعالی فضایی و سازمان فضایی ایران برای حرکت در مسیر توسعه و پیشرفت در عرصه فضایی برنامه‌های جدی و مدونی دارند، گفت: یکی از مهمترین دستورکارهای جلسه پیش‌روی شورایعالی فضایی بررسی نهایی برنامه ده ساله فضایی کشور است که امیدوارم با نهایی شدن این برنامه مهم و اجرایی، حرکت بخش‌های مختلف فضایی کشور هماهنگی و شتاب بیشتری پیدا کند.

پیش از این، اولین جلسه شورایعالی فضایی در دولت سیزدهم بعد از ۱۱ سال وقفه در روز ۵ آذرماه سال ۱۴۰۰ برگزار شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *