فناوری اطلاعات و ارتباطات

مرکز نوآوری پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات راه‌اندازی می شود

مرکز نوآوری پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات راه‌اندازی می شود

مرکز نوآوری پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات راه‌اندازی می شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سید محمد رضوی زاده رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در نخستین جشنواره تجلیل از پژوهشگران برتر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که امروز (دوشنبه) صبح برگزار شد، با اشاره به تاریخچه‌ای از تشکیل و فعالیت این پژوهشگاه در سال‌های گذشته، گفت: هم اکنون پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با مأموریت دیدبانی و مغز متفکر و پیشران صنعت به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

وی گزارشی از اولویت‌ها و برنامه‌های پژوهشگاه ارائه کرد و درباره اقداماتی که در حوزه زیرساخت‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شده، افزود: ۳۰ پروژه برای شبکه ملی اطلاعات در این پژوهشگاه تعریف شده است و ۵ پروژه با شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه و ۵ پروژه نیز با دستگاه‌های خارج از وزارت ارتباطات در حال انجام است.

رضوی زاده به برنامه‌های پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش ارتباط با دانشگاه نیز اشاره‌ای کرد و گفت: ۱۵ قرار داد مشاوره‌ای با تیم‌های دانشگاهی و حمایت از پایان نامه‌های دانشگاهی، برخی از برنامه‌های این حوزه برای ارتباط با دانشگاه است.

وی راه اندازی مرکز نوآوری پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات را یکی دیگر از برنامه‌های پژوهشگاه عنوان کرد و افزود: با راه اندازی این مرکز زنجیره بین پژوهشگاه و پارک فناوری اطلاعات در وزارت ارتباطات تکمیل می‌شود.

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به تشکیل شبکه آزمایشگاهی این پژوهشگاه نیز اشاره‌ای کرد و گفت: این پژوهشگاه به غیر آزمایشگاه‌های خود، آزمایشگاه‌های دیگری هم در دانشگاه‌های کشور تجهیز کرده است که با راه اندازی شبکه آزمایشگاهی، امکان سرویس دهی بهتر این آزمایشگاه‌ها فراهم می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *