فناوری اطلاعات و ارتباطات

ایران میزبان اجلاس وزرای ارتباطات کشورهای D۸ می شود

ایران میزبان اجلاس وزرای ارتباطات کشورهای D۸ می شود

ایران میزبان اجلاس وزرای ارتباطات کشورهای D۸ می شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ایسیاکا عبدالقادر امام، دبیرکل سازمان همکاری‌های اقتصادی D۸، با عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در وزارت ارتباطات دیدار کرد.

زارع پور در این دیدار با اشاره به توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: جمهوری اسلامی ایران ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بویژه توسعه پلتفرمهای بومی دارد و روزانه میلیون‌ها کاربر در آنها فعالیت دارند.

وی همچنین با تشریح توانمندهای فضایی کشورمان در صنعت فضایی افزود: ایران جزو کشورهایی به شمار می‌رود که چرخه کامل صنعت فضایی را دارد و هم اکنون به دانش طراحی، ساخت و پرتاب ماهواره‌های بومی و تحلیل داده‌های فضایی رسیده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آمادگی ایران برای به اشتراک گذاری دانش و توسعه همکاری در صنعت فضایی، ارتباطات و فناوری اطلاعات با کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی D۸ خبر داد.

ایسیاکا عبدالقادر امام، دبیرکل سازمان همکاری‌های اقتصادی D۸ نیز در این دیدار با بیان اینکه ایران یکی از کشورهای پیشرفته منطقه در علوم و فنون مختلف است و در سازمان D۸ نیز نقش کلیدی و محوری دارد، گفت: باتوجه به پیشرفتهای ایران در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، از پیشنهاد برگزاری اجلاس وزرای ارتباطات کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی D۸ در ایران بسیار خرسندم.

در این جلسه، اکبر قنبرپور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه پیام، توضیحاتی را پیرامون امکانات و موقعیت این منطقه ویژه، ارائه کرد و از آمادگی این منطقه برای اختصاص بخشی به عنوان منطقه ویژه اقتصادی D۸ در منطقه پیام خبر داد که مورد استقبال دبیر کل این سازمان قرار گرفت.

سازمان همکاری‌های اقتصادی D۸ متشکل از هشت کشور اسلامی در حال توسعه شامل ایران، ترکیه، پاکستان، بنگلادش، اندونزی، مالزی، مصر و نیجریه است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *