فناوری اطلاعات و ارتباطات

ضرورت تجهیز پژوهشگاه ارتباطات برای دهه آینده

ضرورت تجهیز پژوهشگاه ارتباطات برای دهه آینده

ضرورت تجهیز پژوهشگاه ارتباطات برای دهه آینده

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، جلسه کمیسیون دائمی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به ریاست علی اصغر انصاری معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و با حضور اعضا برگزار شد.

انصاری در این جلسه با اشاره به اینکه برنامه وزارت ارتباطات ارتقای کیفی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات است، گفت: این پژوهشگاه نیاز دارد با برنامه برای دهه آینده و برای موضوعات مختلف خود را تجهیز کند.

وی با اشاره به وضعیت نامناسب نیروی انسانی در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، افزود: شاخص های کیفی نیروی انسانی در این پژوهشگاه باید رشد کند.

انصاری به سیاست های انقباضی دولت در حوزه منابع و نیروی انسانی اشاره و تصریح کرد: برای جذب نیروی انسانی باید بار مالی، تطبیق مقررات و تخصص ها در نظر گرفته شود.

وی کار مدیران پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات را با کمبود منابع و افزایش ماموریت های سخت عنوان کرد و افزود: ماموریت های گسترده و موضوعات متفاوت این پژوهشگاه نیاز به نیروهای خبره و متخصص دارد که بتوانند در این پژوهشگاه ماندگار شوند.

رئیس کمیسیون دائمی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با توجه به سیاست های پیش روی وزارت ارتباطات، به ماموریت های این پژوهشگاه اشاره کرد و گفت: پژوهشگاه باید به گونه ای عمل کند که بتواند مسائل وزارت ارتباطات در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را حل کند.

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه تصویب ساختار پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال پیگیری است، به مدیران این پژوهشگاه تاکید کرد که هر چه سریعتر سند منابع انسانی این پژوهشگاه تهیه و ارائه شود.

بر اساس این گزارش، در این جلسه رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونین وی گزارشی درباره موضوعات پیشنهادی مطرح کردند.

وضعیت نیروی انسانی و هیات علمی پژوهشگاه یکی از موضوعاتی بود که گزارشی درباره آن از طرف معاونین پژوهشگاه ارائه شد و اعضای کمیسیون نیز نظرات خود را مطرح کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *