فناوری اطلاعات و ارتباطات

ارائه سرویس‌های ارتباطی متنوع به زائران در ایران و عراق

ارائه سرویس‌های ارتباطی متنوع به زائران در ایران و عراق

ارائه سرویس‌های ارتباطی متنوع به زائران در ایران و عراق

به گزارش خبرنگار مهر، عیسی‌ زارع‌پور در مراسم همگام با اربعین، همراه با فناوری که عصر امروز در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، اظهار کرد: اربعین رویداد بین‌الملی، فرهنگی، اجتماعی و خودجوش است‌. دولت همه امکانات خود را به‌کارگرفته است تا این سفر برای زائران تسهیل شود. پیش‌بینی می‌شود بیش از ۴ میلیون ایرانی به سفر اربعین مشرف می‌شوند.

وی افزود: آنچه وزارت ارتباطات برای تسهیل این سفر در نظر گرفته است، خدمات فناورانه برای اثربخشی بیشتر شبکه‌های ارتباطی است و به‌دنبال این هستیم که امسال کار متفاوتی انجام دهیم. اکنون ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه فناوری اطلاعات وجود دارد که می‌توان با آن سفر را تسهیل کرد. پس از اربعین نیز بررسی توانایی‌ها ادامه می یابد که با استفاده از آن خدمات بهتری در سال آینده به زائران ارائه شود. در نظر داریم خدمات وزارت ارتباطات برای سفر اربعین سال به سال کیفیت بالاتری پیدا کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: چه پیش از ورود به عراق و آغاز سفر و چه در طول مسیر نجف تا کربلا می‌توان خدمات ارتباطی متنوعی ارائه کرد. البته راه‌اندازی شبکه فیبر نوری نجف تا کربلا امسال به پایان نمی رسد. اطلاع‌رسانی در مورد سرویس‌های ارتباطی اربعین بسیار اهمیت دارد و به همه رسانه‌ها توصیه‌ می‌کنیم محتوای لازم در این زمینه را تهیه و اطلاعات لازم را در اختیار مردم قرار دهند.

زارع‌پور عنوان کرد: همچنین اطلاعاتی که شرکت‌های دانش‌بنیان نیاز دارند برای ارائه سرویس به زائران باید از سوی سازمان‌های مسئول در اختیار آن‌ها قرار گیرد. مورد دیگری که اهمیت زیادی دارد تعامل بین شرکت‌هایی است که برای سرویس‌های مخصوص اربعین فعالیت می‌کنند تا از موازی‌کاری جلوگیری شده و خدمات مطلوب به زائران ارائه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *