فناوری اطلاعات و ارتباطات

۱۰ ماهواره و محموله فضایی آماده تست و پرتاب داریم

۱۰ ماهواره و محموله فضایی آماده تست و پرتاب داریم

۱۰ ماهواره و محموله فضایی آماده تست و پرتاب داریم

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور امروز (چهارشنبه) در حاشیه برگزاری حیاط دولت با اعلام اینکه فاز آزمایشی اتصال پیام رسان های داخلی پیش از سال نو انجام شد، گفت: تا پایان فروردین با به روزرسانی بله، ایتا و آیگپ که منتشر می‌کنند، این پیام رسان ها به یکدیگر متصل می‌شوند تا کاربران این پیام رسان ها بتوانند به راحتی به همدیگر پیام دهند.

وی همچنین افزود: در سال ۱۴۰۲ بر اساس مصوبه شورای عالی فضایی برنامه مفصلی برای توسعه صنعت فضایی کشور داریم و الان ۱۰ ماهواره و محموله فضایی آماده تست و پرتاب داریم و چندین ماهواره نیز در دست طراحی و ساخت هستند.

زارع پور با اظهار امیدواری نسبت به اینکه سال جاری سال پرباری در حوزه صنعت فضایی است، تصریح کرد: هدف وزارت ارتباطات این است که خدمات و توانمندی‌هایی که در حوزه فضایی در جمهوری اسلامی ایران وجود دارد را در گام اول در اختیار کشورهای همسایه و کشورهای اسلامی قرار دهیم.

وزیر ارتباطات تاکید کرد: هدفگذاری بر این است که انشاالله تا پایان کار این دولت خدمات ساخت و پرتاب ماهواره را در لایه لئو را تجاری کنیم و در اختیار کشورهای دیگر قرار دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *