فناوری اطلاعات و ارتباطات

حق امتیاز جدید اپل برای جلوگیری از تصادف کاربر در جاده

حق امتیاز جدید اپل برای جلوگیری از تصادف کاربر در جاده

حق امتیاز جدید اپل برای جلوگیری از تصادف کاربر در جاده

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گیزموچاینا، اخیراً بحث و گفتگوهای زیادی درباره نسل آینده ایربادهای اپل به نام «آیرپاد پر و۲» به وجود آمده است. پیش بینی می شود این گجت در سال جاری میلادی به بازار عرضه شود.

از سوی دیگر شایعاتی درباره ارتقای ایرپاد و افزودن قابلیت هایی مانند رصد ضربان قلب به آن نیز وجود دارد. در همین راستا نشریه اسلش گیر در گزارشی از ثبت حق امتیاز اختراع جدید اپل خبر داده است. ایرپادهای نسل آتی با کمک این فناوری از تصادف کاربر در جاده ها یا محل های ساخت و ساز پر سروصدا اجتناب کنند.

در حق امتیاز اختراع اپل به یک سیستم صوتی پس زمینه ای اشاره شده که به طور خودکار میزان صوت را طوری تنظیم می کند تا کاربر بتواند سروصداهای مهم اطراف مانند آژیر خطر و بوق خودروها را بشنود.

حق امتیاز جدید اپل برای جلوگیری از تصادف کاربر در جاده

سیستم سروصدای پس زمینه به خصوص می تواند مسیر حرکت کاربر و سرعت را با استفاده از داده های جی پی اس و حسگرهای آیفون یا اپل واچ کاربر جمع آوری کند. به عنوان مثال داده های جی پی اس نشان می دهد کاربر نزدیک یک تقاطع شلوغ است. اما از آنجا که کاربر ایرپادهایش را در گوشش گذاشته ممکن است نتواند هنگام گذر از تقاطع سروصدای اطراف را بشنود.

ایرپاد به طور خودکار میزان صدا را پایین می آورد یا احتمالاً پخش موسیقی را قطع می کند تا کاربر متوجه ترافیک اطراف شود. یا هنگامیکه داده ها حاکی از آن باشند که کاربر در کنار جاده راه می رود، ایرپاد فقط صدای موسیقی یا محتوا را در یک گوش کاربر که به سمت جاده است، کاهش می دهد.

به طور دقیق تر اگر جاده در سمت چپ کاربر باشد، به طور خودکار فقط صدای گوشی چپ ایرپاد کاهش می یابد. به این ترتیب تضمین می شود که کاربر سروصدای اطراف را می شنود.

به طور همزمان وقتی که ایرپاد و حسگرهای دیگر داده های خاصی را ردیابی می کنند، سیستم صوتی زنگ هشدار ذخیره شده روی آیفون یا اپل واچ را پخش می کند تا کاربر را مطلع کند.

طبق اطلاعات موجود در حق امتیاز اختراع، صدای ایرپاد را می توان کم کرد یا در برخی مواقع قطع کرد تا کاربر بتواند در محیط های خطرناک، شغلی یا واحدهای آموزشی تمرکز کند.

همچنین در ایرپاد یک حسگر خاص به کار می رود تا با حسگرهای موجود در آیفون یا اپل واچ به طور هماهنگ کار و وضعیت قفسه سینه کاربر را صد کند. البته باید اشاره کرد در حق امتیاز به طور خاص به ایرپاد اشاره نشده بلکه به یک گجت پوشیدنی صوتی مورد نظر بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *