فناوری اطلاعات و ارتباطات

ویتنام پست اخبار در شبکه اجتماعی را قانونمند می کند

ویتنام پست اخبار در شبکه اجتماعی را قانونمند می کند

ویتنام پست اخبار در شبکه اجتماعی را قانونمند می کند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، این در حالی است که مقامات این کشور سعی دارند سختگیری های بیشتری بر منابع اخبار و اطلاعات در این کشور وضع کنند.

پیش بینی می شود این قانون تا پایان سال اعلام و جزئیات آن مشخص شود. چنین اقدامی یک مبنای حقوقی برای کنترل انتشار اخبار در پلتفرم هایی مانند فیس بوک و یوتیوب به حساب می آید و بار قابل توجه بازبینی محتوا را برعهده پلتفرم ها قرار می دهد.

یکی از منابع آگاه به امر در این باره می گوید: دولت می خواهد از گمراه شدن کاربران توسط برخی حساب های کاربری به تصور آنکه آنها رسانه های خبری معتبر هستند، جلوگیری کند.

مقامات دولتی جلساتی محرمانه با شبکه های اجتماعی بزرگ و شرکت های اینترنتی برگزار و درباره آنکه چه حساب های کاربری اجازه انتشار محتوای خبری تحت قوانین جدید را دارند، بحث و گفتگو کرده اند. آنها می توانند به شبکه های اجتماعی دستور دهند حساب های کاربری ناقض قوانین را ممنوع کنند.

به گفته ۲ منبع آگاه در سه ماهه آخر ۲۰۲۲ و اوایل ۲۰۲۳ میلادی این کشور قوانین بیشتری درباره اینترنت و پلتفرم های شبکه اجتماعی وضع خواهد کرد.

این در حالی است که ویتنام یکی از بازارهای بزرگ برای شبکه های اجتماعی در سطح جهان به حساب می آید، به طوریکه طبق آمار ۲۰۲۱ میلادی تعداد کاربران فیس بوک در این کشور ۶۰ تا ۷۰ میلیون نفر بوده است. یوتیوب ۶۰و تیک تاک نیز ۲۰ میلیون کاربر در این کشور دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *