فناوری اطلاعات و ارتباطات

روسیه خواستار توضیحات درباره حذف اپ ها از اپ استور

روسیه خواستار توضیحات درباره حذف اپ ها از اپ استور

روسیه خواستار توضیحات درباره حذف اپ ها از اپ استور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، شرکت VK مالک شبکه اجتماعی روسی Vkontakte با بیش از ۷۵ میلیون کاربر فعال ماهانه است و بیشتر اوقات آن را با فیس بوک مقایسه می کنند. این درحالی است که طبق قانون روسیه باید روی موبایل هایی که در این کشور فروخته می شوند به طور پیش فرض Vkontakte و Mail.ru نصب شده باشد.

راسکامنادزر اعلام کرد اقدامات اپل سبب شده میلیون ها کاربر روسی نتوانند به اپ هایVK دسترسی یابند و خواستار توضیحاتی درباره آن شده است.

اپل اعلام کرده تابع قوانین محلی مناطقی است که در آنها فعالیت می کند و اپلیکیشن های مورد بحث توسط توسعه‌دهندگانی ارائه شده اند که بخش اعظم مالکیت آنها تحت کنترل یک یا چند حزب تحریم‌شده توسط دولت انگلیس هستند.

طبق توضیحات شرکت آمریکایی، اپلیکیشن های مذکور بدون توجه به موقعیت مکانی در اپ استور قابل دانلود نیستند. به همین دلیل حساب توسعه دهندگان مرتبط با اپ ها برای همخوانی با تحریم های انگلیس حذف شده است.

راسکامنادزر رگولاتور ارتباطات روسیه اخیراً اقدامات سختگیرانه ای علیه شرکت های خارجی کرده و جریمه های سنگینی برای نقض قوانین ذخیره داده ها در داخل کشور یا عدم حذف محتوای غیرقانونی برای آنها وضع کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *