فناوری اطلاعات و ارتباطات

اوضاع مالی توئیتر وخیم است

اوضاع مالی توئیتر وخیم است

اوضاع مالی توئیتر وخیم است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، ایلان ماسک در یکی از نخستین جلسات خود پس از خرید توئیتر در اکتبر ۲۰۲۲ به کارمندان اعلام کرد وضعیت مالی شرکت بسیار خطیر است و حتی از احتمال ورشکستگی نیز خبر داد. از آن زمان تاکنون به نظر می‌رسد وضعیت توئیتر وخیم‌تر شده است.

نیویورک تایمز در گزارشی فاش کرده این شبکه اجتماعی گام‌های بزرگی برای کاهش هزینه‌هایش برداشته است. از جمله آنکه در هفته‌های اخیر توئیتر اجاره بهای دفاتر خود در سانفرانسیسکو و دفترهای دیگرش در بقیه کشورها را پرداخت نکرده است.

طبق اسناد دادگاه این شرکت از پرداخت یک صورتحساب ۱۹۷ هزار و ۷۲۵ دلاری برای پروازهای چارتر ماسک طی هفته نخستی که به توئیتر رفت، سرباز زده است. به طور همزمان وب سایت این شبکه اجتماعی در حال اخراج نیروی کار است. این درحالی است که اخیراً ماسک از پایان فرایند تعدیل نیرو خبر داده بود. اخیر نیز نلسون آبرامسون مدیر جهانی زیرساخت توئیتر، قربانی فرایند تعدیل نیرو شد.

روز دوشنبه نیز این شرکت شورای اعتماد و ایمنی خود را که شامل مشاوران خارجی است، منحل کرد.

طبق گزارش تایمز ماسک و دیگر مدیران ارشد اجرایی درباره احتمال عدم پرداخت پاداش به هزاران نفر از کارمندان اخراجی در هفته‌های اخیر گفتگو کرده اند. ماسک هنگامیکه مالکیت توئیتر را برعهده گرفت، تصمیم داشت تعداد زیادی از کارمندان را بدون پرداخت پاداش و مزایا اخراج کند. با این وجود او به تدریج تصمیم گرفت حداقل حقوق ۲ ماه و پاداش یک ماه را به کارمندان اخراجی در آمریکا پرداخت کند تا تضمین شود این شرکت از قوانین کار ایالتی و فدرال پیروی می‌کند.

در میانه تلاش‌ها برای کاهش هزینه‌ها، ماسک تیم حقوقی توئیتر را تغییر داد زیرا پیش بینی می‌کرد در آینده نزدیک این شرکت با چالش‌های حقوقی روبرو شود.

ایلان ماسک اخیراً آلکس اسپیرو وکیل جنایی و یکی از هم پیمانان نزدیک خود را اخراج کرده است. اسپیرو در سال ۲۰۱۹ میلادی در یک پرونده از ماسک دفاع کرده بود و پس از آن، این وکیل رهبری تیم‌های حقوقی و سیاستگذاری را برعهده داشت اما ماسک پس از آنکه متوجه شد اسپیرو جیمز بیکر را عنوان معاون مشاور عمومی توئیتر نگه داشته، از وکیل شخصی‌اش ناراضی شد. ماسک پس از اینکه متوجه شد بیکر یک وکیل سابق اف‌بی‌آی و مسئول بررسی تصمیم شرکت برای محدود کردن پست‌های مربوط به مقاله‌ای که نیویورک پست در سال ۲۰۲۰ درباره لپ‌تاپ هانتر بایدن است، او را اخراج کرد.

از آن زمان تاکنون ماسک بیش از ۱۲ وکیل از اسپیس ایکس به توئیتر آورده تا جای خالی اسپیرو و بیکر را پر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *