فناوری اطلاعات و ارتباطات

معاون و مشاور وزیر ارتباطات از نمایشگاه اینوتکس دیدن کردند

معاون و مشاور وزیر ارتباطات از نمایشگاه اینوتکس دیدن کردند

معاون و مشاور وزیر ارتباطات از نمایشگاه اینوتکس دیدن کردند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات، محمدامین آقامیری معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و اکبر قنبرپور مشاور وزیر و رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت خدمات هوایی پیام در سومین روز از یازدهمین دوره نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس ۲۰۲۲) در پارک فناوری پردیس، به نمایندگی از عیسی زارع‌پور از این نمایشگاه دیدن کردند.

با حضور نمایندگان وزیر ارتباطات، سه تفاهم نامه از جمله تفاهم میان بانک عامل وزارت ارتباطات با صندوق توسعه فناوری‌های نوین با هدف اعطای تسهیلات به این صندوق، شرکت‌های دانش بنیان و فناور از محل منابع صندوق توسعه ملی، به امضا رسید.

بر اساس این تفاهمنامه، شرایط اعطای تسهیلات به صندوق، شرکت‌های تابعه، پرسنل و شرکت‌های دانش بنیان و فناور از محل منابع صندوق توسعه ملی و منابع داخلی بانک عامل وزارت ارتباطات و صدور ضمانت نامه تعهد پرداخت توسط صندوق به نفع بانک، با هدف پوشش ریسک تسهیلات اعتباری فراهم می‌شود.

همچنین برای تأمین مالی طرح‌ها و پروژه‌های صندوق و شرکت‌های تابعه، طرح‌های بخش خصوصی بر اساس میانگین شرکت‌ها و شرکت‌های دانش بنیان و تولیدی با پذیرش ضمانت نامه تعهد پرداخت صندوق توسعه فناوری‌های نوین، بانک عامل وزارت ارتباطات متعهد شد بر اساس سیاست‌ها و ضوابط اعتباری خود از منابع صندوق توسعه ملی تسهیلات پرداخت کند.

افتتاح انواع حساب برای شرکت‌های معرفی شده و ارائه خدمات مالی و بانکی، تسهیل در مبادلات ارزی و صدور انواع ضمانت نامه برای شرکت‌های دانش بنیان، شرکت‌های فناوری و شرکت‌های تولیدی با ضمانت نامه صادره این صندوق، از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه است.

در تفاهم نامه دیگری با یک شرکت سرمایه‌ای که با هدف همکاری متقابل برای اعطای تسهیلات به صورت آنلاین به مشتریان ثبت نام شده از طریق پرتال این شرکت امضا شد، بانک عامل وزارت ارتباطات متعهد شد به مدت یکسال در فاز اول، اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال به صورت پایلوت برای اعطای تسهیلات در نظر بگیرد که براساس درخواست شرکت و بررسی‌های بانک قابل تمدید است. بر اساس این قرارداد، این تسهیلات در قالب تسهیلات مرابحه و حداکثر ۳۰۰ میلیون ریال با دوره بازپرداخت ۱۲ و ۲۴ ماه پرداخت می‌شود.

در قرارداد دیگری نیز تفاهم همکاری میان بانک عامل وزارت ارتباطات و یک شرکت دانش بنیان در حوزه راهکارهای هوشمند با هدف ارائه سرویس‌های بانکی به فین تک ها، استارت آپ ها، شرکت‌های دانش بنیان و انواع پلتفرم‌ها از طریق بانکداری باز، به امضا رسید.

در این مراسم با حضور محمدامین آقامیری معاون وزیر ارتباطات، از توکن ریال بانک عامل وزارت ارتباطات رونمایی شد.

توکن ریالی با نماد IRRP ابزاری است که سعی در مدیریت خریدهای خرد دارد. هر کاربر با خرید مقداری از این توکن می‌تواند تراکنش‌های روزمره و خرد خود را انجام دهد و از فروشگاه‌های متصل به شبکه خرید حضوری و اینترنتی داشته باشند.

در پایان هم از دو کتاب استراتژی بانکداری دیجیتال و اقدامات و برنامه‌های یکی از مراکز زیرمجموعه وزارت ارتباطات در راستای سند تحول دولت مردمی رونمایی شد.

افتتاح باجه بانکی پارک فناوری پردیس از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

نمایشگاه اینوتکس، رویداد مهمی در اکوسیستم نوآوری و فناوری محسوب می‌شود که هرساله توسط پارک فناوری پردیس و با حضور کارآفرینان و صاحب‌نظران مطرح حوزه علم و فناوری برگزار می‌شود. در یازدهمین دوره این نمایشگاه، یکصد استارت‌آپ و شرکت فناور، صندوق‌های جسورانه، ارائه دهندگان خدمات و مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی حضور دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *