فناوری اطلاعات و ارتباطات

بی توجهی گوگل و توئیتر به قوانین جدید کسب و کار اندونزی

بی توجهی گوگل و توئیتر به قوانین جدید کسب و کار اندونزی

بی توجهی گوگل و توئیتر به قوانین جدید کسب و کار اندونزی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، این دو شرکت باید تا قبل از پایان مهلت مشخص شده برای ارائه خدمات خود طبق این قوانین ثبت نام کنند و در غیر این صورت ممکن است دسترسی به آنها به طور موقت در این کشور مسدود شود.

ثبت نام برای تبعیت از قوانین مذکور که در اواخر سال ۲۰۲۰ منتشر شده، الزامی است. این قوانین به مقامات اختیارات گسترده‌ای می‌دهد تا پلتفرم‌ها را مجبور به افشای داده‌های کاربران خاص کنند. بر همین اساس حذف محتوایی که غیرقانونی تلقی می‌شود یا “نظم عمومی را برهم می‌زند” در صورت اضطرار، ظرف چهار ساعت و در غیر این صورت ظرف ۲۴ ساعت، ضروری است.

وزارت ارتباطات اندونزی هشدار داده شرکت‌هایی که قبل از مهلت مقرر و تا قبل از نیمه‌شب چهارشنبه ثبت نام نکنند، توبیخ، جریمه و سپس مسدود خواهند شد.. در حالی که این وزارتخانه دقیقاً زمان اجرایی شدن این قانون را اعلام نکرده، بعید به نظر می‌رسد که این امر به سرعت اتفاق بیفتد.

در شرایطی که گوگل و توئیتر از این قانون جدید تبعیت نکرده‌اند، فیس‌بوک، اینستاگرام و واتس‌اپ و نیز اسپاتیفای، نتفلیکس و تیک تاک تبعیت خود را از آن اعلام کرده‌اند. اندونزی با ۱۰ میلیون جمعیت جوان و علاقمند به فناوری، یکی از ۱۰ بازار برتر از نظر تعداد کاربران برای میزبانی از شبکه‌های اجتماعی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *