فناوری اطلاعات و ارتباطات

وزارت دادگستری آمریکا گوگل را به حذف شواهد متهم کرد

وزارت دادگستری آمریکا گوگل را به حذف شواهد متهم کرد

وزارت دادگستری آمریکا گوگل را به حذف شواهد متهم کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، وزارت دادگستری آمریکا در اسنادی که به دادگاهی در واشنگتن ارائه کرده، مدعی است گوگل در زمان مناسب سیاست خود مبنی بر حذف خودکار و دائمی سابقه چت کارمندان را تعلیق نکرده است.

به گفته مقامات آمریکایی، گوگل در سال ۲۰۱۹ میلادی به اشتباه به دولت اعلام کرده فرایند «حذف خودکار چت کارمندان» را تعلیق کرده و چت کارمندان را طبق قانون دادگاه فدرال درباره ذخیره اطلاعات الکترونیکی، حفظ می کند.

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد دادگاه باید یک جلسه استماع برگزار کند. همچنین این وزارتخانه روی وضع تحریم های متناسب نیز تاکید داشته است.

کنت دینتزر وکیل دادگستری آمریکا در این باره نوشت: از بین بردن سوابق نوشتاری روزانه توسط گوگل به معنای محروم کردن ایالات متحده از منبع غنی گفتگوهای صریح بین مدیران گوگل، از جمله شاهدان محاکمه است و موجب قضاوت تبعیض آمیز می شود.

گوگل در بیانیه ای اتهامات مذکور را رد کرد و نوشت: تیم های ما سال ها فعالیت کردند تا نسبت به تحقیقات و دعوی قضایی پاسخگو باشند.

این شرکت مدعی است بیش از ۴ میلیون سند در این پرونده و همچنین چند میلیون اسناد برای رگولاتورهای سراسر جهان فراهم کرده است.

در صورتیکه قاضی اعلام کند رای دادگاه نقض شده، شرکت با مجازات هایی روبرو خواهد شد.

حتما بخوانید : متا هم پولی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *