فناوری اطلاعات و ارتباطات

ارتباطات در مناطق زلزله زده پایدار است

ارتباطات در مناطق زلزله زده پایدار است

ارتباطات در مناطق زلزله زده پایدار است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، احد قویدل گفت: با توجه به زلزله بامداد روز شنبه یازدهم تیرماه به بزرگی ۶.۱ در مقیاس ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین با مرکزیت روستای سایه خوش از توابع شهرستان بندر خمیر و همچنین ۲۵ پس لرزه در شهرستان بندر خمیر؛ با پیش‌بینی‌های لازم در خصوص مقابله با بحران همه ارتباطات اپراتورهای سیار در مناطق مذکور پایدار است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هرمزگان افزود: هم اکنون ارتباط روستای سایه خوش (مرکز زمین لرزه) با استقرار دیزل ژنراتور سیار در منطقه بدون قطعی برقرار است.

قویدل فرد تصریح کرد: در دقایق اولیه پس از وقوع زمین لرزه به دلیل قطعی شبکه برق در محل زلزله ارتباط ۱۸ سایت از مدار خارج شد که با تلاش اکیپ‌های فنی دستگاه‌های ذیربط ارتباط سیزده روستا برقرار شده است و هم اکنون فقط پنج روستای اطراف محل زمین لرزه به دلیل قطعی برق فاقد ارتباط پایدار هستند که تیم‌های پشتیبانی اپراتورها با تأمین دیزل ژنراتورهای سیار در تلاش برای تأمین برق سایت‌های مذکور هستند.

وی تاکید کرد: هم اکنون در اثر زمین لرزه هیچ گونه اختلالی در شبکه ارتباطات ثابت و دیتای استان وجود ندارد و ارتباطات در مناطق زلزله زده پایدار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *