فناوری اطلاعات و ارتباطات

دستورالعمل جدید وزارت دادگستری آمریکا درباره پیام رسانها

دستورالعمل جدید وزارت دادگستری آمریکا درباره پیام رسانها

دستورالعمل جدید وزارت دادگستری آمریکا درباره پیام رسانها

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، وزارت دادگستری ایالات متحده مشغول بررسی دستورالعمل های جدیدی برای شرکت ها در مورد استفاده کارکنان از اپلیکیشن های پیام رسان و دستگاه های شخصی است، زیرا استفاده گسترده از آنها ممکن است اجرای قانون و تحقیقات را خنثی کند.

نیکول آرجنتیری دستیار دادستان کل بخش جنایی گفت: بخش جنایی این وزارتخانه در نظر دارد با توجه به روند سریع تغییرات فناوری، انتظارات مختلف صنعت در مورد حفظ اسناد کاری و پیامدهای حفظ حریم خصوصی را مورد بررسی قرار دهد.

در حال حاضر، وزارت دادگستری مشغول بررسی آن است که آیا شرکت هایی که اجازه می دهند کاربران از پیام رسان هایی با قابلیت ارسال پیام های حذف شونده استفاده می کنند، به طور مرتب از قوانین حفظ سوابق پیروی می کنند یا خیر. البته نظارت بر استفاده از چنین برنامه‌ها و دستگاه‌های شخصی در حال افزایش است، زیرا چنین دستگاه ها و پیام رسان هایی ممکن است تلاش‌های شرکت برای پیروی از قوانین و همچنین هرگونه تحقیقات احتمالی در مورد تخلفات را پیچیده تر کنند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا نیز به طور جداگانه مشغول تحقیق درباره شیوه کنترل ارتباطات کاری روی دستگاه های شخصی کارمندان و اپ هایی مانند واتس اپ در شرکت های حاضر در بورس وال استریت است.

وزارت دادگستری آمریکا همچنین مشغول تحقیقاتی است تا دریابد آیا نیاز است هنگام تحقیق دادستان ها درباره تخلفات یک شرکت، دستورالعمل های بیشتری درباره نحوه ارزیابی سیاست های اجرایی در فرایند تحقیقات ارائه شود یا خیر.

وزارت دادگستری در دولت جو بایدن تغییراتی انجام داده که هدف آنها سیاست گذاری بیشتر در خصوص اقدامات خلاف قانون شرکتها است. چنین اقداماتی از سوی گروه های ناظر صنعت با استقبال روبرو شده اما برخی از وکلا از آنها انتقاد کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *