فناوری اطلاعات و ارتباطات

هند گوگل را ۲ بار جریمه کرد

هند  گوگل را ۲ بار جریمه کرد

هند گوگل را ۲ بار جریمه کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایندپندنت، این دومین جریمه ای است که در عرض یک هفته هند علیه گوگل وضع کرده است. کمیسیون رقابت هند در تحقیقات آنتی تراست خود به این نتیجه رسید که گوگل از موقعیت برتر خود برای اجبار توسعه دهندگان به استفاده از سیستم های پرداخت در اپ استفاده می کند.

رگولاتور آنتی تراست هند در دستورات ۱۹۹ صفحه ای خود از گوگل خواسته ۸ راهکار یا فرایند برای سازگاری با قوانین طی ۳ ماه ارائه کند. این سازمان همچنین از شرکت آمریکایی خواسته توسعه دهندگان اپ را محدود نکند و به آنها اجازه دهد از سرویس های پرداخت طرف ثالث برای خرید استفاده کنند.

گوگل باید در برخورد با توسعه دهندگان اپلیکیشن و جزئیات مربوط به هزینه های سرویس با توسعه دهندگان اپلیکیشن بسیار شفاف عمل کند.

این شرکت آمریکایی در بیانیه ای اعلام کرد به کاربران و توسعه دهندگان برنامه متعهد است و تصمیم خود برای گام های بعدی را ارزیابی می کند.

سخنگوی گوگل در این باره گفت: توسعه دهندگان نرم افزار هندی از فناوری، امنیت، حفاظت از مصرف کننده و انعطاف پذیری که اندروید و گوگل پلی فراهم می کنند، بهره برده اند. مدل کسب و کار ما با پایین نگه داشتن هزینه های تبدیل دیجیتال، گسترش دسترسی به صدها میلیون کاربر هندی را فراهم کرده است.

این جریمه در حالی وضع شده که چند روز قبل دولت هند به دلیل عملکردهای ضدرقابتی گوگل با استفاده از اندروید برای حفظ موقعیت در بازار این شرکت را ۱۳۹ میلیون پوند جریمه کرد. رگولاتور همچنین از شرکت خواسته در زمینه حذف اپ های پیش فرض گوگل روی موبایل ها محدودیت ایجاد نکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *