فناوری اطلاعات و ارتباطات

تایید تبلیغات مروج خشونت در فیس بوک ادامه دارد

تایید تبلیغات مروج خشونت در فیس بوک ادامه دارد

تایید تبلیغات مروج خشونت در فیس بوک ادامه دارد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، در اوایل ماه جاری میلادی حامیان ژاویر بولسونارو رئیس جمهور سابق این کشور به کنگره، دادگاه عالی و کاخ ریاست جمهوری برزیل حمله کردند.

متا (شرکت مادر فیس بوک) در تلاش برای ریشه یابی پست های مروج خشونت در فضای آنلاین اعلام کرد برزیل را به طور موقت به عنوان یک مکان با ریسک بالا درنظر گرفته است. همچنین این پلتفرم محتوایی که مردم را به مسلح شدن یا اشغال ساختمان های دولتی تشویق می کند را حذف کرده است.

با این وجود ۴ روز پس از شورش ها، سازمان حامی حقوق بشر «گلوبال ویتنس» متوجه شد فیس بوک هنوز اجازه انتشار تبلیغات حاوی تهدید مرگ و مروج خشونت در پلتفرمش را می دهد.

این سازمان با ایجاد حساب های کاربری ۱۶ تبلیغ جعلی در پلتفرم ثبت کرد که ۱۴ مورد آنها تایید و منتشر شدند. میان تبلیغات تایید شده پیام هایی به زبان پرتغالی وجود دارد. در یکی از این پیام ها آمده ست: «ما به یک انقلاب نظامی احتیاج داریم تا قانون را احیا کنیم.»

به هرحال گلوبال ویتنس اعلام کرد قبل از آنکه کاربران دیگر این تبلیغات را مشاهده کنند، آنها را از فیس بوک حذف کرده است.

لوییز ایناسیو لولا دا سیلوا رئیس جمهور جدید برزیل از یکم ژانویه رهبری این کشور را به دست گرفته است. وی در انتخابات اکتبر ۲۰۲۲ میلادی بر رقیب خود پیروز شد. اما بولسونارو شکست را قبول نکرد و حامیانش مدعی هستند نتیجه انتخابات سرقت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *