فناوری اطلاعات و ارتباطات

تمدید سومین دوره رقابت علمی کنز تا ۳۰ دی‌ماه

تمدید سومین دوره رقابت علمی کنز تا ۳۰ دی‌ماه

تمدید سومین دوره رقابت علمی کنز تا ۳۰ دی‌ماه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت فناوری ریاست جمهوری، کنز به معنای کاربرد دانش و ایده برای جامعه است. هدف این رقابت ارائه راه حل‌های مبتنی بر علم برای مسائل پیش روی جوامع بشری است که توسط دانشمندان جوان، دانشجویان و اساتید (زیر ۴۵ سال) در سراسر کشورهای اسلامی و مسلمانان سایر کشورها ارائه می‌شود.

در این رقابت بین‌المللی، شرکت‌کنندگان راه حل‌های خود را در حوزه‌های ۶ گانه بصورت عام یا به صورت اختصاصی برای چالش‌های اعلام شده توسط پاویون‌های ملی و بین المللی، در قالب یک فیلم ۳ تا ۵ دقیقه‌ای ارائه می‌دهند.

کنز به دنبال «یافتن راه حل‌هایی برای مقابله با چالش‌های فعلی جوامع بشری»، «استفاده از شخصیت‌ها و ظرفیت متخصصان برای توسعه علم و فن آوری و تأمین نیازهای صنایع مختلف»، «سوق نخبگان جوان برای طراحی و اجرای پروژه‌های علمی با کیفیت بالاتر و در کمیت بیشتر»، «زمینه‌سازی تعامل بیشتر محققان، فن‌آوران و سرمایه‌گذاران جهت پیشرفت علم و فناوری»، «ایجاد یک گنجینه ارزشمند از آثار با جمع‌آوری دستاوردهای شرکت‌کنندگان» و «ایجاد بستری فعال برای تعامل و همکاری بین برندگان رقابت بین‌المللی کنز و برندگان جایزه مصطفی (ص) و در نتیجه ایجاد شبکه‌های علمی در سطوح مختلف» است.

حوزه‌های رقابت کنز در سال ۱۴۰۱ شامل «صنایع غذایی و کشاورزی»، «سلامت و تجهیزات پزشکی آب، انرژی و محیط زیست»، «برق، الکترونیک و رباتیک»، «فناوری اطلاعات و ارتباطات و هوش مصنوعی» و «معدن و صنایع معدنی» می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *