فناوری اطلاعات و ارتباطات

تغییر در بخش توصیه کالاهای آمازون برای اجتناب از تحقیقات در اروپا

تغییر در بخش توصیه کالاهای آمازون برای اجتناب از تحقیقات در اروپا

تغییر در بخش توصیه کالاهای آمازون برای اجتناب از تحقیقات در اروپا

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، به گفته مارگارت وستاگر کمیسیونر آنتی تراست اتحادیه اروپا اعلام کرد آمازون احتمالا مجبور شود تغییراتی در بخش توصیه کالاها به کاربران انجام دهد تا تحقیقات درباره روش های کسب وکارش را پایان دهد.

در جولای امسال خرده فروشی آنلاین آمریکایی اعلام کرد یک مخزن داده ایجاد می کند تا به این ترتیب بازوی خرده فروشی آن از اطلاعات مربوط به پلتفرم فروش کالاهای آمازون برای تولید محصولاتی مشابه کالاهای رقیب خود استفاده نکند.

همچنین آمازون از این پس هنگام رده بندی محصولات در بخش «buy box» محصولات خود را بر فروشندگان دیگر ترجیح نمی دهد. بخش عمده فروش آمازون مربوط به همین بخش است.

شرکت های طرف ثالث تا ۹ سپتامبر و قبل از تصمیم گیری درباره قبول پیشنهادات آمازون، فرصت دارند بازخوردشان را در این زمینه را اعلام کنند.

گروهی متشکل از ۱۱ سازمان غیر دولتی و سازمان مصرف کنندگان اروپا (BEUC) از پیشنهادات آمازون انتقاد کرده و کمیسیون اتحادیه اروپا خواسته اند تغییراتی در آن ایجاد کند.

وستاگر در این باره گفت: ما هم اکنون در فرایند ارزیابی بازخوردها هستیم که برخی از آنها به ارتقاهای احتمالی در چند مورد اشاره کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *