فناوری اطلاعات و ارتباطات

سخت‌افزارهای کاربردی در صنایع در ۱۲ حوزه فناورانه توسعه یافت

سخت‌افزارهای کاربردی در صنایع در ۱۲ حوزه فناورانه توسعه یافت

سخت‌افزارهای کاربردی در صنایع در ۱۲ حوزه فناورانه توسعه یافت

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان، عرصه‌ای که با حمایت‌های صورت گرفته در حال حاضر میزبان ۱ هزار و ۷۲۶ مجموعه دانش‌بنیان است و محصولات تولیدی آنها را به بازار داخلی رونق داده است. مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری با حمایت از محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان در تلاش است تا کشور را از مزایای این تولیدات بهره‌مند کند.

در همین راستا از تولید محصولات باکیفیت ایران‌ساخت در ۱۲ حوزه فناورانه «سخت افزارهای الکترونیکی و رایانه ای»، «میکروالکترونیک »، «مدارهای الکترونیکی»، «تولید»، «انتقال»، «توزیع»، «ماشین‌های الکتریکی»، «الکترونیک قدرت»، «اندازه گیری و ابزاردقیق»، «سامانه های کنترل و اتوماسیون صنعتی»، «تجهیزات ارتباطی، مخابراتی، اویونیک و هوافضا» و «لیزر و فوتونیک» حمایت می کند.

حوزه سخت‌افزارهای برق و الکترونیک، لیزر و فوتونیک از جمله عرصه‌هایی است که از ظرفیت دانش‌بنیان‌ها بهره‌مند شده و توسعه یافته است. حوزه‌ای که با استفاده از تولیدات در مرز دانش به بلوغ رسیده و نیاز بازار داخلی را پاسخ داده است. این اتفاق هم به کمک شرکت‌های دانش بنیان و خلاقی محقق شده که به این حوزه ها ورود کرده‌ و با تولید محصولات و ارائه خدمات مختلف، صنایع را از این تولیدات بهره‎‌مند کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *