فناوری اطلاعات و ارتباطات

اپل از چین فرار می کند

اپل از چین فرار می کند

اپل از چین فرار می کند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اپل اینسایدر، اپل بسیاری از محصولات مهم خود را در چین تولید می کند اما در سال های گذشته در تصمیم خود برای اتکای بیش از حد به این کشور تجدیدنظر کرده است. از سوی دیگر این شرکت برنامه ریزی کرده بود تا تولید خود را در مناطق دیگر گسترش دهد و اکنون به نظر می رسد قصد دارد پروژه خود را به سرعت عملی کند.

در همین راستا نشریه وال استریت ژورنال در گزارشی به نقل از منابع آگاه، فاش کرده اپل برنامه های خود برای انتقال تولید به نقاط دیگری خارج از چین را تسریع کرده است. اکنون نیز به تهیه کنندگان تجهیزاتش اطلاع داده برنامه ریزی فعالانه تری برای مونتاژ دستگاه هایش در نقاط دیگری در آسیا به خصوص هند و ویتنام انجام دهند.

همچنین به نظر می رسد اپل اعتقاد دارد اتکا به شرکت های فناوری فاکسکان نیز باید کاهش یابد.

فعالیت های فاکسکان به دلیل سیاست های «کووید-صفر» چین و همچنین تنش ها در کارخانه ژنگ ژو در این کشور با اختلالاتی روبرو شده است. این در حالی است که شرکت مذکور بزرگترین تولید کننده مدل آیفون های پرو به حساب می آید و اپل نیاز دارد هرچه سریع تر اقدامی در این باره انجام دهد.

البته اپل از مدتی قبل سعی در خارج کردن کسب و کارش از چین داشت اما از سوی دیگر در سال های اخیر موقعیت چین به دلیل تنش تجاری با آمریکا به عنوان یک مرکز تولید محصول و کالا تضعیف شده است.

اپل هم اکنون مراکز تولید محصول در هند و ویتنام را گسترده تر کرده است اما برای آنکه تغییرات تاثیرگذارتر باشند، باید فعالیت های بیشتری انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *