فناوری اطلاعات و ارتباطات

ژاپن حفاظت از فناوری های کلیدی را قانونمند کرد

ژاپن حفاظت از فناوری های کلیدی را قانونمند کرد

ژاپن حفاظت از فناوری های کلیدی را قانونمند کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، از سوی دیگر نظارت بر شرکت هایی که در بخش های حساس و زیربنایی فعالیت می کنند، نیز سختگیرانه تر می شود.

اقدامات ذکر شده در درجه اول برای محافظت از فناوری ها در مقابل چین ارایه شده اند. این قانون پس از فعال سازی، طی دو سال اجرا می شود. این درحالی است که آمریکا در بحبوحه تنش با چین، محدودیت هایی بر واردات فناوری هایی مانند نیمه رسانا وضع کرده است.

از سوی دیگر حمله روسیه به اوکراین نیز فشاری مضاعف بر ژاپن وارد کرده تا زنجیره ذخایر و زیرساختهای حیاتی خود را در مقابل حملات سایبری محافظت و تضمین کند فناوری های حیاتی برای امنیت ملی این کشور سرقت نشوند.

در کنار این موارد، طبق قانون مذکور دولت ژاپن می تواند به شرکت ها دستور دهد تا آپدیت های نرم افزاری خود را اطلاع رسانی کنند. همچنین دولت می تواند خرید تجهیزات در۱۴ صنعت از جمله انرژی، تامین آب، فناوری اطلاعات، مالی و حمل و نقل را بررسی کند.

همچنین قانون مذکور یارانه ای برای شرکت ها فراهم می کند تا زنجیره ذخایر خود را در برابر اختلالاتی مانند کمبود تجهیزات خارجی، قدرتمند کنند. علاوه بر آن سیستمی برای بازدید مقامات دولتی از شرکت ها ایجاد می شود.

علاوه بر آنچه گفته شد طبق قانون جدید، سیستمی برای حفظ پتنت های محرمانه در ژاپن ایجاد می شود تا به این ترتیب کشورهای دیگر از دستاوردهای آن برای توسعه تسلیحات هسته ای یا تجهیزات نظامی دیگر استفاده نکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *