فناوری اطلاعات و ارتباطات

مارک زاکربرگ باید درباره رسوایی کمبریج آنالایتیکا شهادت دهد

مارک زاکربرگ باید درباره رسوایی کمبریج آنالایتیکا شهادت دهد

مارک زاکربرگ باید درباره رسوایی کمبریج آنالایتیکا شهادت دهد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، چند مدیر ارشد متا از جمله مارک زاکربرگ (مدیر ارشد اجرایی)، شریل سندبرگ (مدیر ارشد عملیاتی) و همچنین جایگزین سندبرگ باید در پرونده شکایت مربوط به رسوایی کمبریج آنالایتیکا شهادت دهند.

طبق اسناد دادگاه که هفته گذشته ثبت شده، زاکربرگ باید تا ۶ ساعت به سوالات پاسخ دهد و جلسه دریافت شهادت سندبرگ نیز ممکن است ۵ ساعت طول بکشد.

جانشین سندبرگ هنوز اعلام نشده و قرار است پس از اینکه او فیس بوک را در سال جاری ترک می کند، جایگزین وی شود.

این شکایت در دادگاهی واقع در ایالت کالیفرنیا آمریکا و از سوی دسته ای از کاربران فیس بوک ثبت شده که تحت تاثیر پیامدهای همکاری این شرکت با موسسه کمبریج آنالایتیکا قرار گرفته اند.

طبق اسناد موجود، شاکیان پرونده مدعی هستند متا طی بازه کشف نشت داده، اطلاعات لازم در این زمینه را فراهم نکرده است. این شکایت که ممکن است به یک پرونده گروهی تبدیل شود، مدعی است فیس بوک به طور غیرقانونی داده های کاربران را با طرف های ثالث به اشتراک گذاشته و به طور کافی و کامل از داده ها محافظت نکرده است.

شکایت مذکور مربوط به رسوایی کمبریج آنالایتیکا است. این شرکت انگلیسی که طی انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا برای کمپین دونالد ترامپ فعالیت می کرد، داده های میلیون ها کاربر فیس بوک را بدون اجازه آنها جمع آوری کرده بود.

البته این نخستین باری نیست که پای زاکربرگ به یک رسوایی کشیده می شود. او در سال ۲۰۱۸ میلادی مقابل کنگره شهادت داد.

قرار است فرایند اخذ شهادت تا قبل از ۲۰ سپتامبر انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *