فناوری اطلاعات و ارتباطات

لایحه جدید آمریکا برای تحریم خریداران جاسوس افزارهای خارجی

لایحه جدید آمریکا برای تحریم خریداران جاسوس افزارهای خارجی

لایحه جدید آمریکا برای تحریم خریداران جاسوس افزارهای خارجی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، البته این لایحه هنوز به قانون تبدیل نشده و باید در سنا تصویب شود. این در حالی است که چندی قبل رسانه ها فاش کردند یک پیمانکار دفاعی آمریکا (L3Harris Technologies Inc) مشغول مذاکره با NSO، تولید کننده جاسوس افزار رژیم صهیونیستی است تا آن را بخرد.

طبق این لایحه تکثیر و ازدیاد نرم افزارهای جاسوسی تجاری خارجی یک تهدید حاد و اضطراری برای امنیت ملی آمریکا به حساب می آید و درهمین راستا به مدیر اطلاعات ملی این کشور اختیار می دهد تا بستن هرگونه قرارداد بین تولید کنندگان این گونه جاسوس افزارها و جامعه اطلاعاتی آمریکا را ممنوع کند. همچنین در صورتیکه تولید کنندگان جاسوس افزارهای خارجی، جاسوسان آمریکایی را هدف بگیرند، کاخ سفید اختیار دارد این شرکت ها را تحریم کند.

در کنار این موارد اگر شرکت آمریکایی یک جاسوس افزار تجاری خارجی را به بخرد، مدیر اطلاعات ملی آمریکا می تواند بستن قرارداد میان هر بخشی از جامعه اطلاعاتی آمریکا با این شرکت را ممنوع کند.

لورن فرنچ، سخنگوی کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا، اعلام کرد این پنل قرار است چهارشنبه آینده یک جلسه استماع محرمانه درباره جاسوس افزارهای خارجی برگزار کند.

این درحالی است که قانونگذاران نیز تمایل دارند این موضوع را پیگیری کنند. لایحه ای که دیروز تصویب شد، خواستار ایجاد فهرست نظارتی طبقه بندی شده از بازرگانان نرم افزارهای جاسوسی خارجی و به روز رسانی های سالانه کنگره در مورد تحولات صنعت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *