فناوری اطلاعات و ارتباطات

داده های یک میلیارد شهروند چینی به سرقت رفت

داده های یک میلیارد شهروند چینی به سرقت رفت

داده های یک میلیارد شهروند چینی به سرقت رفت

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، به گفته کارشناسان اگر این امر صحت داشته باشد، یکی از بزرگترین نشتی های اطلاعات در تاریخ خواهد بود.

یک کاربر ناشناس اینترنت به نام «چاینا دن»(ChinaDan) در فروم هکری «Breach Forums» پیشنهاد فروش بیش از ۲۳ ترابایت داده ها به قیمت ۱۰ بیت کوین (معادل ۲۰۰ هزاردلار) را مطرح کرد.

در پست این کاربر آمده است: در سال ۲۰۲۲ میلادی مخزن داده پلیس شانگهای هک شد. این مخزن حاوی چند ترابایت داده و اطلاعات مربوط به چند میلیارد نفر از شهروندان چینی است. مخازن داده حاوی اطلاعات بیش از یک میلیارد شهروند چینی و سوابق چند میلیارد پرونده مانند نام، آدرس، محل تولد، شماره شناسایی ملی، شماره موبایل، تمام جزئیات پرونده یا جرم است.

البته خبرگزاری رویترز نتوانسته با این هکر ارتباط برقرار کند، اما پست وی به طور گسترده در پلتفرم های چینی ویبو و وی چت منتشر شده و نگرانی هایی را درباره واقعی بودن آن به وجود آورده است.

ادعای هک شهروندان چینی در حالی مطرح شده که این کشور مصمم است حفاظت از اطلاعات آنلاین کاربران خود را ارتقا دهد. در همین راستا پس از شکایت های مردم درباره سومدیریت و سواستفاده از داده هایشان، به شرکت های بزرگ فناوری دستور داده تا از امنیت ذخیره سازی اطلاعات اطمینان حاصل کنند.

سال گذشته چین قوانین جدیدی درباره شیوه کنترل داده های خصوصی و اطلاعاتی که داخل مرزهایش تولید می شود، وضع کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *