فناوری اطلاعات و ارتباطات

تلاش رئیس جمهور آمریکا برای ارتقای تولید تراشه

تلاش رئیس جمهور آمریکا برای ارتقای تولید تراشه

تلاش رئیس جمهور آمریکا برای ارتقای تولید تراشه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، جوبایدن رییس جمهور آمریکا تماسی ویدئویی با مدیران ارشد شرکت های لاکهید مارتین، مدترونیک پی ال سی و کامینز وهمچنین رهبران کارگران برقرار کرد. این اقدام در جهت تلاش دولت برای تصویب لایحه ای برای ارتقای صنعت نیمه رسانای آمریکا است.

بایدن در این دیدار گفت: کنگره باید این لایحه را هر چه سریع تر تصویب کند. این یک ضرورت اقتصادی است. لایحه مذکور تلاش ها برای تولید نیمه رسانا را تقویت می کند.

چاک شومر رهبر اکثریت دموکرات سنای آمریکا، اعلام کرد به دلیل شرایط نامساعد آب وهوایی فرایند رای گیری درباره لایحه را تا ساعت ۱۱ صبح روز سه شنبه به تعویق انداخته است.

این لایحه شامل یارانه ۵۲ میلیارد دلاری برای تولید نیمه رسانا در آمریکا و همچنین ۲۵ درصد اعتبار مالیاتی به مدت ۴ سال است تا شرکت ها به ساخت کارخانه های تراشه سازی در آمریکا ترغیب شوند. تخمین زده می شود ارزش اعتبار مالیاتی به حدود ۲۴ میلیارد دلار برسد.

هفته گذشته سنا از نسخه تعدیل شده این لایحه پشتیبانی کرد. هدف این لایحه بهبود وضعیت کمبود تراشه است که اکنون تولید در صنایع مختلف از خودروسازی و محصولات الکترونیکی مصرفی گرفته تا تجهیزات پزشکی و اسلحه های فناورانه را مختل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *