فناوری اطلاعات و ارتباطات

اینستاگرام و فیس بوک پست های مربوط به سقط جنین را پاک می کنند

اینستاگرام و فیس بوک پست های مربوط به سقط جنین را پاک می کنند

اینستاگرام و فیس بوک پست های مربوط به سقط جنین را پاک می کنند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، پیش از این چنین پست هایی در شبکه های اجتماعی برای زنان ساکن در ایالت‌هایی ارائه می شد که قوانین منع سقط جنین در آن‌ها قبل از قانونی شدن اجرا می شد.

جمعه هفته جاری دادگاه عالی آمریکا رای دادگاه «وید علیه رو» لغو و بالطبع آن سقط جنین را منع کرد.

پس از این رویداد «میم‌ها»، بروزرسانی‌ها و استاتوس های زیادی در این شبکه های اجتماعی منتشر شد که به زنان نشان می داد چگونه می‌توانند به طور قانونی قرص‌های سقط جنین را از طریق پست به دسترسی یابند. برخی از این پست ها حتی نشان داده بودند که نسخه ها را برای زنان ساکن در ایالت هایی که اکنون این روش را ممنوع کرده اند، پست کنند.

به دنبال انتشار این پستها فیس بوک و اینستاگرام به سرعت وارد عمل شده و برخی از این پست ها را در سراسر پلتفرم هایشان حذف کردند.

این درحالی بود که میلیون ها نفر در سراسر آمریکا مشغول بررسی دستیابی به روش های سقط جنین بودند.

طبق تحلیل شرکت «زیگنال لبز» روز جمعه در توئیتر، فیس بوک، ردیت و شبکه های تلویزیونی منشن های کلی مربوط به قرص های سقط جنین و همچنین پست های حاوی نسخه های خاص از این قرص ها به طور ناگهان افزایش یافت.

تحلیل این شرکت روز یکشنبه نشان داد بیش از ۲۵۰ هزار منشن در این خصوص در شبکه های اجتماعی ثبت شده است.

همچنین اسکرین شاتی از یک پست اینستاگرامی نشان می داد زنی پیشنهاد کرده بود قرص های سقط جنین را از طریق پست برای افراد دیگر ارسال کند که اینستاگرام چند لحظه پس از انتشار این پست را حذف کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *