فناوری اطلاعات و ارتباطات

اپل در انتظار جریمه در روسیه به دلیل نقض قوانین آنتی تراست

اپل در انتظار جریمه در روسیه به دلیل نقض قوانین آنتی تراست

اپل در انتظار جریمه در روسیه به دلیل نقض قوانین آنتی تراست

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، سرویس فدرال آنتی مونوپولی روسیه(FAS) اعلام کرد مقدار جریمه مذکور طی تحقیقاتی رسمی و براساس درآمد اپل تعیین می شود.

FAS در بیانیه ای اعلام کرد: این شرکت از موقعیت برتر خود در بازار توزیع اپلیکیشن های iOS سواستفاده کرده است. اپل اجازه نمی دهد توسعه دهندگان اپلیکیشن روش های پرداخت خارج از اپ استور یا روش های جایگزین را به مشتریان خود توصیه کنند.

دولت روسیه شرکت های فناوری خارجی را به دلیل نقض قوانین اینترنتی به طور مکرر جریمه کرده است. این درحالی است که مقامات این کشور سعی دارند فضای آنلاین را بیشتر کنترل کنند.

قوانین اینترنتی روسیه شامل ذخیره کردن داده های کاربران در سرورهای روسی، حذف محتوا براساس دستور رگولاتور مخابراتی و افتتاح دفاتر محلی در این کشور است.

تصمیم روسیه برای جریمه کردن اپل به دلیل نقض قوانین آنتی تراست در روسیه، انعکاسی از تحقیقات کمیسیون اتحادیه اروپا از این شرکت به دلیل ایجاد «اکوسیستمی بسته» است که تاثیری ناعادلانه بر رقابت دارد.

دولت روسیه از مدت ها قبل نسبت به تاثیر پلتفرم های فناوری خارجی بر بازار روسیه معترض بوده است. اما از زمان حمله این کشور به اوکراین اختلافات تشدید شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *