فناوری اطلاعات و ارتباطات

اندونزی توئیتر، فیس بوک و اینستاگرام را به فیلترینگ تهدید کرد

اندونزی توئیتر، فیس بوک و اینستاگرام را به فیلترینگ تهدید کرد

اندونزی توئیتر، فیس بوک و اینستاگرام را به فیلترینگ تهدید کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، اندونزی طبق قانون جدید از شرکت های فناوری خواسته برای اعطای مجوز ثبت نام کنند و در غیر این صورت مسدود خواهند شد. طبق اطلاعات موجود شرکت های بزرگی مانند گوگل و متا تا ۲۰ جولای برای پیروی از این قانون مهلت دارند اما آنها هنوز از این قانون تبعیت نکرده اند.

الزام برای ثبت شرکت در اندونزی بخشی از قانونی است که نخستین بار در نوامبر ۲۰۲۰ اجرایی شد. طبق این قانون مقامات می توانند به پلتفرم ها دستور حذف محتوای غیرقانونی یا محتوای مخل نظم عمومی را دهند. چنانچه وضعیت اضطراری باشد محتوای مذکور باید ظرف ۴ ساعت و در غیراینصورت ظرف ۲۴ ساعت حذف شود.

جانی جی پلیت وزیر ارتباطات اندونزی از شرکت های فناوری خواسته قبل از اعمال تحریم ها موسسه خود را ثبت کنند. وزارت ارتباطات این کشور ماه گذشته اعلام کرده بود ممکن است پلتفرم ها در صورت عدم پیروی از این دستور مسدود شوند.

طبق اطلاعات وزارت اطلاعات اندونزی تا دیروز بیش از ۵۹۰۰ شرکت داخلی و ۱۰۸ شرکت خارجی از جمله تیک تاک و اسپاتیفای برای پیروی از قانون ثبت نام کرده اند.

پلتفرم های دیگر مانند گوگل، توئیتر، متا (مالک فیس بوک، اینستاگرام و واتس اپ) هنوز در اندونزی ثبت نام نکرده اند. تمام اپراتورهای سرویس های الکترونیکی داخلی و خارجی مشمول قانون جدید سیستم جدید اعطای مجوز در اندونزی هستند.

همچنین دولت اندونزی می تواند شرکت ها را وادار کند در صورت درخواست پلیس یا سازمان های دولتی ارتباطات و داده های خصوصی برخی کاربران خاص را افشا کنند.

طبق ادعای دولت هدف از وضع این قوانین تضمین حفاظت از اطلاعات مشتریان توسط پلتفرم های بزرگ و همچنین استفاده از محتوای آنلاین به شیوه ای مثبت و ثمر بخش است.

در فوریه ۲۰۲۲ تخمین زده می شد این کشور حدود ۱۹۱ میلیون کاربر شبکه اجتماعی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *