فناوری اطلاعات و ارتباطات

افشاگر توئیتر درباره عدم امنیت حریم خصوصی شهادت می دهد

افشاگر توئیتر درباره عدم امنیت حریم خصوصی شهادت می دهد

افشاگر توئیتر درباره عدم امنیت حریم خصوصی شهادت می دهد

به گزارش خبر گزاری مهر به نقل از انگجت، زاتکو اخیراً با توجه به تجربه فعالیتش در این شرکت، اطلاعاتی از آن را افشا کرده و قرار است در ۱۳ سپتامبر در برابر کمیته قضائی سنا شهادت دهند.

سناتور دیک دوربین رئیس این کمیته در بیانیه‌ای اعلام کرد: اتهامات زاتکو درباره شکست‌های گسترده توئیتر برای حفظ امنیت و دخالت عوامل خارجی در این پلتفرم، نگرانی‌هایی را به وجود آورده است. اگر این اطلاعات صحت داشته باشد، نشان دهنده عدم امنیت حریم داده‌های خصوصی و ریسک‌های زیادی برای کاربران توئیتر در سراسر جهان است.

خبر شهادت زاتکو در کنگره آمریکا در حالی منتشر شده که چند روز قبل این کارمند سابق توئیتر ادعاهایی درباره غفلت وسیع این پلتفرم در کنترل بسیاری از چالش‌های امنیتی را به طور عمومی مطرح کرد. البته برخی از جنجالی‌ترین اتهامات زاتکو علیه توئیتر مربوط به دولت‌های خارجی و عوامل آنها است که به گفته زاتکو ممکن است تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا به حساب آیند.

قبلاً توئیتر در پاسخ به اتهامات زاتکو اعلام کرده بود این ادعاها مملو از موارد نادر است. پاراگ آگراوال مدیر ارشد اجرایی این شرکت به کارمندانش اعلام کرد زاتکو به دلیل مدیریت ناکارآمد و عملکرد ضعیف اخراج شده است. البته توئیتر هنوز به طور دقیق نسبت به این اتهامات واکنش نشان نداده است.

منبع : www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *