فناوری اطلاعات و ارتباطات

اعتراض پلتفرمها به قانون عدم مسدودسازی کابران براساس دیدگاه سیاسی

اعتراض پلتفرمها به قانون عدم مسدودسازی کابران براساس دیدگاه سیاسی

اعتراض پلتفرمها به قانون عدم مسدودسازی کابران براساس دیدگاه سیاسی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، گروه های لابی گری نماینده فیس بوک، توئیتر، گوگل و دیگر شرکت های فناوری با درخواستی اضطراری به دادگاه عالی آمریکا خواستار مسدود شدن قانونی در ایالت تگزاس شده اند که اجازه نمی دهد پلتفرم های بزرگ اجتماعی کاربران را براساس دیدگاه های سیاسی شان مسدود کنند.

چهارشنبه هفته گذشته این قانون در تگزاس اجرایی شد و براساس آن شبکه های اجتماعی با بیش از ۵۰ میلیون کاربر فعال در ماه نمی توانند کاربرانشان را به دلیل دیدگاه های سیاسی مسدود کنند. همچنین این قانون پلتفرم ها را ملزم می کند تا به طور عمومی شیوه بازبینی محتوا را افشا کنند.

گرگ آبوت فرماندار تگزاس این قانون را در سپتامبر ۲۰۲۱ میلادی امضا کرد.

«نت چویس» و «اتحادیه صنعت رایانه و ارتباطات»( گروه های لابی گری اینترنت) شکایتی علیه این قانون ثبت کردند و قاضی دادگاهی در شهر آستین تگزاس دستوری مقدماتی در این باره در دسامبر ۲۰۲۱ میلادی صادر کرد.

گروه های لابی شرکت های فناوری در درخواست اضطراری خود از دادگاه عالی آمریکا خواسته اند تا اجاز دهد تا زمانیکه فرایند تجدیدنظر در جریان است، رای دادگاه منطقه ای به قوت خود باقی بماند و اجرا شود.

به نوشته نشریه ورج این قانون مسئولیتی در قبال تصمیم گیری برای تعدیل محتوایی که مبتنی بر دیدگاه کاربر یا شخص دیگری منتشر شده را ایجاد می کند. چنین مسئولیتی ممکن است ممنوعیت محتوای نفرت پراکنی یا حتی بازبینی پلتفرم را غیر ممکن کند. مدیر نت چویس در بیانیه ای در این باره می نویسد: این قانون حقوق کسب و کارهای آنلاین را از بین می برد. همچنین آنها را وادار به انتشار و تبلیغ محتوای ناشایسته می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *