فناوری اطلاعات و ارتباطات

اتحادیه اروپا از قوانین ضد پولشویی رمزارز پشتیبانی می کند

اتحادیه اروپا از قوانین ضد پولشویی رمزارز پشتیبانی می کند

اتحادیه اروپا از قوانین ضد پولشویی رمزارز پشتیبانی می کند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، این قانون پارلمان و هیات اتحادیه اروپا تعیین شده شرکت های رمزارزی را ملزم می کند تراکنش های مشکوک را گزارش و با پول کثیف مقابله کنند. این درحالی است که کوین بیس صرافی بزرگ آمریکایی نیز با آن مخالفت کرده است.

قوانین مذکور برای اجرایی شدن نیازمند تایید چند سازمان است. همچنین نظارت بر اجرای قانون تضمین می کند ردیابی دارایی های رمزارزی مانند تراکنش های مالی معمولی ممکن شود.

ارنست اورتاسان یک قانونگذار اسپانیایی که فعالیت قانونمندسازی از طریق پارلمان اتحادیه اروپا را رهبری کرده، در این باره می گوید: قوانین جدید مقامات مجری قانون را مجبور می کند تا تراکنش های خاصی را به فعالیت های مجرمانه مرتبط می کند و افرادی که در ورای این تراکنش ها هستند را، شناسایی کنیم.

کسب وکارهای مرتبط با رمز ارز در ۱۳ آوریل نامه ای به وزاری اقتصاد ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا نوشتند و از قانونگذاران خواستند تا تضمین کنند قوانین فراتر از FATF فعلی نخواهد بود. FATF استانداردهایی برای مقابله با پولشویی وضع کرده است.

پارلمان و هیات اتحادیه اروپا اعلام کردند قوانین پیشنهادی همچنین کیف پول های رمرزارزی بدون میزبان یا غیرحضانتی (unhosted) را شامل می شود که تراکنش هایی بیش از هزار یورو دارند. این نوع کیف پول ها متعلق به افراد هستند و یک صرافی مجوز دار آنها را مدیریت نمی کند.

قانونمندسازی بازار ۲.۱ هزارمیلیارد دلاری رمزارز درسراسر جهان هماهنگ نیست و در برخی کشورها هنوز قانونی برای آن تعیین نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *