فناوری اطلاعات و ارتباطات

آغاز به کار دوره تابستانه کارآموزی همراه اول

آغاز به کار دوره تابستانه کارآموزی همراه اول

آغاز به کار دوره تابستانه کارآموزی همراه اول

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، آئین افتتاحیه دوره تابستانه کارآموزی همراه اول صبح روز گذشته ۲۰ تیرماه، با حضور حمید بهروزی قائم مقام مدیرعامل همراه اول، جعفر بلوک آذری معاون توسعه سازمان و سرمایه انسانی اپراتور اول، علی اکبر حکمتی کیا مدیر آکادمی همراه و همچنین منتخبان فرآیند جذب در دوره جدید کارآموزی همراه اول در ساختمان ستاره ونک برگزار شد.

بهروزی، قائم مقام همراه اول در این رویداد ضمن خیرمقدم به برگزیدگان با تاکید بر جایگاه همراه اول در اکوسیستم دیجیتال کشور و وظایف مهمی که در توسعه سرویس های دیجیتال بر عهده دارد، به تشریح نقش اپراتور اول تلفن همراه و اتفاقات بزرگی که در ساختار آن و شرکت های تابعه در حال انجام است، پرداخت.

وی در ادامه به ارائه آمار و ارقام در حوزه درآمد عملیاتی، میزان سرمایه گذاری های شرکت، سود ناخالص، تعداد مشترکان و موارد آماری دیگر پرداخت و با تاکید بر رویکرد مدیریت همراه اول از دو سال گذشته، اظهار کرد: در این رویکرد تمرکز بر توسعه سرویس های دیجیتال و اتکا بر توان داخلی و بومی سازی، مجموعه همراه اول را راهبری می کند.

قائم مقام مدیرعامل همراه اول همچنین به اهمیت مقوله نیروی انسانی و همچنین فرآیند توانمندسازی کارآموزان و در نهایت جذب نیروی نخبه و مستعد دانشگاهی نیز پرداخت.

در ادامه بلوک آذری، معاون توسعه سازمان و سرمایه انسانی همراه اول نیز با مرور ساختار سازمانی، مأموریت، چشم انداز و ارزش های سازمانی اپراتور اول تلفن همراه کشور به بیان پروژه های جدید این سازمان پرداخت.

وی اشاره ای به پروژه های موتور جستجوگر ذره بین، روبیکا و شاد نیز داشت و به اهمیت این پروژه ها و ارزش آفرینی که برای کشور داشته اند، پرداخت و در پایان نیز بزرگترین شرکت های گروه همراه اول نظیر نقش اول کیفیت (ناک)، همراه کسب و کار هوشمند (ایبیکام) و حرکت اول را معرفی کرد.

سیدمحمد میرکاظمیان، مدیر واحد کارآموزی آکادمی همراه نیز در این مراسم طی سخنانی آمارهایی از دوره های گذشته، این دوره و تشریح فرآیندهای اجرایی کارآموزی ارائه کرد.

وی گفت: در سه دوره گذشته کارآموزی، جمعا ۱۷۰ موقعیت کارآموزی در خانواده همراه اول به تربیت و مهارت افزایی کارآموزان مبادرت ورزیدند. در دوره فعلی آکادمی همراه نیز ۶۰ کارآموز به صورت نهایی وارد فرآیند عملیاتی شده اند.

میرکاظمیان خاطرنشان کرد: این افراد از میان حدود ۷,۰۰۰ درخواست شغلی پس از آزمون اینترنتی، بررسی رزومه و مصاحبه تخصصی برگزیده شده اند و فرآیند کارآموزی برگزیدگان از امروز به صورت رسمی به مدت چهارماه آغاز می شود.

وی یادآور شد: براساس آمار، در دوره های گذشته حدود ۵۰ درصد افراد به طور متوسط پس از پایان دوره کارآموزی جذب خانواده همراه اول شده اند. فرآیند یکپارچه کارآموزی سازمانی آکادمی همراه نیز که در قالب سه فاز اجرا می شود، شامل چهار مرحله شناسایی، ارزیابی، آموزش و اجتماعی پذیری است که فاز نخست به «آموزش»، فاز دوم به «نظارت حین انجام وظیفه» و فاز سوم نیز به «تفویض و بهره برداری» می پردازد.

گفتنی است، در پایان این رویداد از مربیان تخصصی، تسهیلگران و کارآموزان برگزیده دوره سوم کارآموزی آکادمی همراه تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *